HTC Vive - prezentacja bezprzewodowego modelu w tym roku

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 01.09.2016, 03:09


Kategorie: Aktualności

Jedną z największych wad W tej chwili dostępnych gogli rzeczywistości wirtualnej jest okablowanie. Zarówno Oculus Rift, Gdy i HTC Vive wymagają podpięcia sprzętu Poniżej komputer, Hę "szkoda, że" wiąże się z przewodami ciągnącymi się po pokoju. Różni producenci zamierzają sobie poradzić z tym problemem w różny sposób. Przedsiębiorstwo AMD zapowiedziała w marcu bieżącego roku Sulon Q – w pełni samodzielne urządzenie łączące w jedno technologie VR i rzeczywistości rozszerzonej. W niedalekiej przeszłości Intel ujawnił Project Alloy, również niepotrzebujący W stronę działania komputera Zali konsoli. Z kolei Valve postanowiło pójść w inną stronę.

Jak czytamy w serwisie ShackNews, właściciel Steama nawiązał współpracę z firmą Quark VR, Ażeby stworzyć bezprzewodową wersję HTC Vive. Prace trwają od kilku miesięcy i producenci są już orientacyjnie momentu, w którym będą mogli zaprezentować swoje rozwiązanie. To opierać ma się na wyprodukowaniu niewielkiego gadżetu podpinanego Na gogli tudzież transmitera, który można schować np. w kieszeni. Ustrój wykorzystywać będzie sieć Wi-Fi, He związane jest z dodatkowymi opóźnieniami w przesyłaniu danych, Skądże znowu ponoć twórcy całkiem nieźle radzą sobie z tym problemem i jesienią doczekamy się prezentacji prototypu. Era premiery urządzenia Wcale jest znana.


HTC Vive Po jakiś Czasy pożegna się z okablowaniem. - HTC Vive - Przegląd bezprzewodowego modelu w tym roku - wiadomość - 2016-09-01
HTC Vive Po jakiś Wiek pożegna się z okablowaniem.

HTC Vive Bezdusznie zadebiutowało na początku kwietnia bieżącego roku. Sprzęt, choć Jak skurczybyk Miły (899 euro), już przed premierą okazał się całkiem sporym sukcesem, gdyż w dziesięć minut po wystartowaniu z przedsprzedażą, rozeszło się 15 tysięcy egzemplarzy urządzenia.

Gogle wyposażone są w ekrany o łącznej rozdzielczości 2160x1200 pikseli i odświeżaniu 90 Hz. Takoż sprzęt posiada Krocie czujników, wspomaganych Wskutek stacje śledzące ruchy. Zbiór uzupełniają dwa kontrolery. Należy Chociaż pamiętać, że samo posiadanie HTC Vive Takiego wystarcza W stronę zabawy, gdyż Nakaz chwili W dalszym ciągu komputera spełniającego minimalne wymagania sprzętowe (procesor Intel i5-4590, Fiszka grafiki NVIDIA GeForce GTX 970 i 4 GB pamięci RAM).


Tagi: sprzęt i soft gogle VR HTC Vive / SteamVR Valve Software wirtualna rzeczywistość PC
Zostaw komentarz: