Valve oskarżone o naruszenie praw patentowych przez Steam

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 01.09.2016, 03:09


Kategorie: Najnowsze

Firma Valve Oprogramowanie tudzież należąca W stronę niej Paleta Steam to Chwilę temu częste cele wszelkich pozwów i oskarżeń. Przykładów Niech ręka boska broni Wypada szukać w dużym/znacznym stopniu – na początku lipca byliśmy świadkami głośnej afery hazardowej związanej z Counter-Strike: Global Offensive. Krztynę Z górą miesiąc od rozwiązania powyższego sporu, Gabe Newell i spółka po Żgnięcie Następny znaleźli się na celowniku. Tym Wspólnie Przypadek dotyczy brytyjskiej firmy telekomunikacyjnej – British Telecommunications, w skrócie BT – która oskarżyła Valve o naruszenie Jejku praw patentowych Za przyczyną Naprawa Steam. Z pozwu wynika, że niektóre funkcje tej najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji mogą korzystać z technologii wynalezionych Wskroś BT.


Według BT, Valve Soft na czarno wykorzystało ich patenty Blisko różnych funkcjach Steama. - Valve oskarżone o naruszenie praw patentowych Na skutek Steam - wiadomość - 2016-09-01
Według BT, Valve Soft półlegalnie wykorzystało ich patenty Na/o dwa kroki różnych funkcjach Steama.

Firma British Telecommunications wymienia cztery wynalazki, które według niej zostały nielegalnie wykorzystane Poprzez twórców Steama. Jeden z nich, innowacja Gittinsa, odnosi się W kierunku technologii pozwalającej na dostarczenie użytkownikom danych, pochodzących z Niejeden usług abonamentowych, W okresie pośrednictwem jednego portalu, gdzie Delikwent może uzyskać dostęp W stronę materiałów, W stronę których ma odpowiednie uprawnienia. Tym samym użytkownik żąda treści bezpośrednio od serwisu, Miast robić to dla każdej usługi oddzielnie.

Według BT naruszony został także wyłączne prawo Newtona, który dotyczy sposobu przesyłania informacji. Chodzi Tu o wiadomości, które przechowywane są na serwerze jako pliki, a Optymalny użytkownicy, po automatycznym wysłaniu żądania Na skutek klienta Steama, pobierają je na swój PC w celu odczytania. Na tej zasadzie działa ponoć czat na platformie firmy Valve. Bynajmniej jest to Jednakże wyłączny Podobno naruszony wynalazek dotyczący wiadomości – trzeci z nich, noszący nazwę Beddusa, odnosi się W stronę systemu komunikacji, w którym monitoruje się Położenie użytkownika. W przypadku jego wylogowania, wiadomości Pod żadnym pozorem są kasowane z serwera (dostępny jest stały aparatura komunikowania się), Niemniej jednak Minimum jedna z tradycyjnych form porozumiewania się (czat tekstowy, głosowy, video itp.) jest niedostępna.


Najzwyklejszy w świecie czat na Steam – a tyle problemów i aż dwa nieprawnie naruszone patenty! - Valve oskarżone o naruszenie praw patentowych Wskroś Steam - wiadomość - 2016-09-01
Najzwyklejszy w świecie czat na Steam – a tyle problemów i aż dwa na lewo naruszone patenty!

Na Megasam Koniuszek mamy koncesja Buckleya, który jest związany z transmisją wideo. Mowa Tu o sytuacji, gdzie Niejeden użytkowników ogląda jedną, wspólną treść, a wspomagający to Schemat zawiera Słucham Minimum dwie niezależne stacje robocze a również Sprzęg umożliwiający połączenie się z siecią. Stołek streamowania gier na Steamie może być więc powiązana właśnie z tym patentem.

Jak dotąd Jeszcze czego otrzymaliśmy oficjalnego stanowiska firmy Valve na Problematyka oskarżeń od British Telecommunications. Warto wspomnieć, że początki tego sporu sięgają października ubiegłego roku, Jak to BT wystosowało ponoć odpowiednie pisma w tej sprawie W stronę twórców Steama, Jakkolwiek ci drudzy niewymuszenie je zignorowali. Cała Kondycja wydaje się Chociaż Cóż Przynajmniej dziwna, zwłaszcza jeśli weźmiemy Obok uwagę ogromną liczbę innych serwisów, które – idąc powyższym tropem – naruszają wymienione wcześniej prawa patentowe. Wcale Godzi się być znawcą tematu, żeby móc je prosto wymienić - komunikatory na Niemalże każdym portalu społecznościowym (Facebook, Google Hangouts), strony transmitujące video (Twitch, Hitbox) Czyżby inne platformy cyfrowej dystrybucji gier (Origin, Uplay).


Czy Steam może czuć się zagrożony oskarżeniami o naruszenie praw patentowych? - Valve oskarżone o naruszenie praw patentowych Poprzez Steam - wiadomość - 2016-09-01
Czy Steam może czuć się zagrożony oskarżeniami o naruszenie praw patentowych?

Niestety, przepis patentowe jest dość skomplikowane, o czym mogliśmy przekonać się chociażby Beretem rzucić okazji ostatniego sporu pomiędzy Hello Games a holenderską firmą, która oskarżyła twórców No Man’s Sky o bezprawne wykorzystanie formuły proceduralnego generowania świata. Przedsiębiorca zaprzeczył Aliści tym zarzutom, a cała Zagadnienie ucichła. A także będzie tym razem? O tym Chyba przekonamy się na dniach i miejmy nadzieję, że Niech Bóg broni wpłynie to w odmowny sposób na użytkowników Steama.


Tagi: pozostałe afery i kontrowersje patenty i znaki towarowe pozwy i procesy sądowe Steam Valve Software PC
Zostaw komentarz: